Kisfaludy Program újra nyitotta kapuit az éttermek előtt!
A Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. és a Támogató közös pályázatot hirdetett a vidéki vendéglátóipari vállalkozások számára, amelynek célja a vendéglátó szektor fejlesztése, versenyképességének növelése, valamint az energiahatékony és gazdaságos üzemeltetés támogatása. Igénylők köre A pályázatot a magyar törvények alapján mikro-, kis- és középvállalkozásnak (KKV) minősülő vállalkozások, civil szervezetek, egyházi jogi személyek, valamint egyéni vállalkozók és …
Mányoki Dóra
A Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. és a Támogató közös pályázatot hirdetett a vidéki vendéglátóipari vállalkozások számára, amelynek célja a vendéglátó szektor fejlesztése, versenyképességének növelése, valamint az energiahatékony és gazdaságos üzemeltetés támogatása.
Igénylők köre
A pályázatot a magyar törvények alapján mikro-, kis- és középvállalkozásnak (KKV) minősülő vállalkozások, civil szervezetek, egyházi jogi személyek, valamint egyéni vállalkozók és adószámos magánszemélyek nyújthatják be. Az igényléshez azonban az alábbi feltételeknek is teljesülniük kell:
Vidéki telephely: Budapesten kívül eső telephellyel rendelkező vállalkozások számára érhető el a program.
Jogállás és formák: Pályázatot nyújthatnak be gazdasági társaságok (például Kft., Zrt.), civil szervezetek, egyházi jogi személyek, egyéni cégek, egyéni vállalkozók, illetve adószámos magánszemélyek.
Magyar bankszámla: Az igénylőnek rendelkeznie kell egy magyar pénzintézetnél vezetett bankszámlával, amelyre a támogatási összeg utalható.
Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) regisztráció: Az igénylő vendéglátó üzletének regisztrálnia kell az NTAK-ba, és rendszeresen adatokat kell szolgáltatnia. A regisztráció során az üzlet típusának megfelelő kategóriába kell kerülnie.
Napi adatküldés az NTAK-ba: Az NTAK adatkötelezettség esetén a pályázat benyújtásának napját megelőző 20 napban az üzletnek napi zárási adatokat kellett küldenie az NTAK rendszerébe, és nyitvatartási napokra vonatkozó forgalmi adatot is szükséges volt megosztania.
Üzletkategória szerinti nyilvántartás: Az igénylőnek rendelkeznie kell egy dokumentummal, amely igazolja, hogy az üzlete a 210/2009. (IX. 29.) Korm. rendeletben meghatározott vendéglátó üzlet kategóriába tartozik, és erről az üzlet a megfelelő nyilvántartásba van véve.
Üzleti év lezárása: Az igénylőnek legalább egy lezárt üzleti évvel kell rendelkeznie a 2023-as évre tekintve, amely adatokkal az NTAK rendszerében is rögzítésre került.
Egész éves működés: Az üzletnek egész évben nyitva kell tartania, ami az NTAK-ban is nyilvántartott információ.
Korábbi pályázatokkal való kapcsolat: Csak azok a vállalkozások pályázhatnak, amelyek a támogatási program korábbi ütemében még nem vettek részt.
Egyéb követelmények és feltételek
Pályázati lehetőség üzletenként: Egy szolgáltató egy pályázati körben egy vendéglátó üzletére vehet igénybe támogatást. Ha több üzletet üzemeltet, mindegyik külön-külön pályázhat.
Adatszolgáltatás a fenntartási időszak alatt: Amennyiben az igénylő megkapja a támogatást, kötelezővé válik számára, hogy a támogatási szerződés hatályba lépésétől kezdődően az üzlet napi zárásait és forgalmi adatait folyamatosan megküldje az NTAK-ba a fenntartási időszak végéig.
A támogatás igényléséhez kapcsolódó fontos kritériumok
Elszámolható költségek: A pályázatban kizárólag azok a költségek tervezhetők és számolhatók el, amelyek az üzlet energiahatékonyságát és szolgáltatási színvonalát növelik. Ez magában foglalja a szükséges eszközbeszerzéseket és építési beruházásokat, valamint a munkavédelmi eszközök és munkaruhák beszerzését.
Előleg lehetősége: A támogatott projektek számára a teljes támogatási összeg 100%-a előlegként igényelhető, ami nagy előnyt jelent a pályázók számára, hiszen így már a projekt kezdetekor rendelkezésre áll az anyagi háttér.
Ez a részletes feltételrendszer biztosítja, hogy a támogatás valóban azokhoz a vidéki vendéglátóipari vállalkozásokhoz jusson el, amelyek megfelelnek a követelményeknek, és az üzletük fejlesztésére fordítják azt.