Pályázat indult szellemi alkotások iparjogvédelmére
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) új pályázatot hirdetett meg, amely vissza nem térítendő támogatást biztosít a hazai vállalkozások, kutatóhelyek és magánszemélyek számára szellemi alkotásaik jogi védelméhez. Az 500 millió forintos keretből fedezhetők az iparjogvédelmi tanácsadás és ügyvivői szolgáltatások költségei is, a hazai és nemzetközi oltalomszerzés mellett. A pályázat célja a hazai …
Proactive Business Zrt.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) új pályázatot hirdetett meg, amely vissza nem térítendő támogatást biztosít a hazai vállalkozások, kutatóhelyek és magánszemélyek számára szellemi alkotásaik jogi védelméhez. Az 500 millió forintos keretből fedezhetők az iparjogvédelmi tanácsadás és ügyvivői szolgáltatások költségei is, a hazai és nemzetközi oltalomszerzés mellett.
A pályázat célja a hazai innovációk védelme, különös figyelmet fordítva a mikrovállalkozások és egyéni feltalálók támogatására. A Neumann János Program keretében tavaly rekordmértékben, 35%-kal nőtt a szabadalmi bejelentések száma, és jelentős mértékben bővült az egyetemek szabadalmi aktivitása is.
A pályázat hozzájárul a magyar vállalkozások és kutatóhelyek nemzetközi versenyképességének növeléséhez, és lehetőséget biztosít a szellemi tulajdon védelméhez elengedhetetlen döntési költségek finanszírozására. A pályázati program az iparjogvédelmi aktivitás növelését célozza, és támogatja a hazai innovációk sikeres hasznosítását.
A 2025. április 4-én meghirdetett pályázat célja, hogy támogassa a hazai és nemzetközi szellemi alkotások iparjogvédelmét, ezzel elősegítve azok hasznosulását. A támogatás mértéke tevékenységtől függően akár 7,5 millió forint is lehet, és a pályázat keretösszege összesen 500 millió forint.
A támogatási kérelmek (elektronikus) benyújtása a kitöltő program élesítésétől lehetséges.
A kitöltő program élesítéséről közlemény jelenik meg a www.nkfih.gov.hu oldalon.
A kitöltő program élesítését követően a támogatási kérelmek folyamatosan benyújthatók.
Az alábbi határnapokig beérkezett támogatási kérelmek egyidejűleg kerülnek elbírálásra:
2025. május 9.
2025. június 30.
2025. augusztus 29.
2025. október 31.
2025. december 19. 12:00 óráig.
A pályázatot magánszemélyek, vállalkozások, nonprofit szervezetek és kutatóhelyek is igényelhetik. A támogatás különféle iparjogvédelmi tevékenységekre használható, mint például szabadalom, védjegy vagy formatervezésiminta bejelentések hazai és nemzetközi szinten. Az egyes tevékenységekhez kapcsolódó támogatások a következőképpen alakulnak: hazai szabadalom bejelentése 800 ezer forint, PCT szabadalmi bejelentés 2,5 millió forint, míg a nemzetközi védjegy bejelentés akár 400 ezer forintot is elérhet.
A támogatás teljes mértékben finanszírozza az iparjogvédelmi költségeket, és elektronikus úton kell benyújtani a pályázatokat a www.palyazat.gov.hu oldalon keresztül. A pályázatokat a Pályázati e-ügyintézés rendszerén keresztül kell benyújtani, elektronikus aláírással hitelesítve.